Nauka
02
Gru
Dr inż. Mateusz Rajchel uzyskał grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w...
Projekt dotyczy wykorzystania materiałów z recyklingu zużytych łopat z turbin wiatrowych i betonu niekonwencjonalnego w lekkich i trwałych dźwigarach hybrydowych.
17
Lis
Niekonwencjonalne badania grupy prof. Pawła Chmielarza wyróżnione przez...
Naukowcy z Katedry Chemii Fizycznej na Wydziale Chemicznym opracowali metodę syntezy polimerów niemieszających się z wodą, wykorzystując do tego celu miniemulsję na bazie wina.
19
Paź
Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej wśród 2% najbardziej wpływowych...
Na prestiżowej liście 2% autorów publikacji, na które najchętniej powołują się inni uczeni, znaleźli się naukowcy z pięciu wydziałów naszej uczelni.
06
Wrz
Innowacyjny turboalternator lotniczy
Zespół pracowników Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa pod kierunkiem dr. inż. Arkadiusza Bednarza opracował innowacyjny turboalternator lotniczy.
28
Lip
Monitorowanie potoków pasażerskich w transporcie publicznym
Projekt realizowany pod kierunkiem dr. inż. Mateusza Szaraty jest przykładem zastosowania nowoczesnej technologii IT w planowaniu i zarządzaniu systemami transportowymi.
04
Lip
Interaktywna słonecznie aktywna ściana termoizolacyjna z funkcją grzewczą (ISAS)
ISAS jest rodzajem zewnętrznej ściany, która może mieć różnorodne zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej czy przemysłowym.
13
Cze
Urządzenie rehabilitacyjne z mikroprocesorowym sterowaniem z napędem...
Urządzenie jest przeznaczone dla pacjentów z dysfunkcjami narządów ruchu, głównie do rehabilitacji stawów kolanowych i biodrowych, i służy do przywracania sprawności narządu ruchu kończyn dolnych.
03
Cze
Naukowiec WBIŚiA z nagrodą „R&D Impact 2022”
Dr inż. Adam Masłoń z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska otrzymał nagrodę za prowadzoną działalność badawczo-naukową dotyczącą technologii oczyszczania ścieków i utylizacji odpadów.