Podstrona: Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

2017-07-20 , red.  Artur Polakiewicz
Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza od początku kwietnia br. działa w nowym składzie. W tym czasie wystąpił trzykrotnie: na uroczystym posiedzeniu Senatu PRz, podczas którego prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi wręczono tytuł doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej, na uroczystościach 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz na koncercie, który 6 lipca br. odbył się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w związku z rozpoczęciem działalności międzynarodowego Polonijnego Studium Choreograficznego.

6 lipca chórzyści wykonali repertuar wzbogacony o charakterystyczne dla muzyki rozrywkowej podkłady muzyczne. Warto wspomnieć, że nasi artyści po raz pierwszy wystąpili w strojach w barwach PRz. Wykonane utwory to: „Breve regnum” – najstarsza świecka żakowska pieśń (XV wiek) anonimowego autora, „Hallelujah” Leonarda Cohena i psalm Dawida „Sławcie Pana” (muz. Zbigniew Małkowicz).

Podczas koncertu wystąpili również Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”, zespół Karczmarze, oraz Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w próbach chóru, które rozpoczną się w nowym roku akademickim.