Podstrona: Konkurs - Przestrzeń Kreatywności / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konkurs - Przestrzeń Kreatywności

2019-12-09
Konkurs - Przestrzeń Kreatywności

Podkarpackie Centrum Innowacji ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na biznesplan wpisujący się w priorytety Inteligentnych Specjalizacji Podkarpacia, pod nazwą „Przestrzeń Kreatywności”. Zakres tematyczny zgłaszanych biznesplanów powinien dotyczyć jednej lub kilku Inteligentnych Specjalizacji Podkarpacia, którymi są: lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, informatyka i telekomunikacja oraz jakość życia.

Celem konkursu jest stworzenie możliwości uczniom i studentom, by ich przelane na papier i skalkulowane pomysły miały szanse zaistnieć na rynku w postaci produktów i usług dzięki Programowi Inkubacyjnemu Protolabu Podkarpackiego Centrum Innowacji oraz opiece mentorskiej i wsparciu administracyjno-prawnemu.

Konkurs rozpoczyna się 7 listopada 2019 r. i jest podzielony jest na dwa etapy. Termin składania kompletnych biznesplanów to piątek 10 stycznia 2020 r., godz. 16.00, po którym Kapituła Konkursowa dokona oceny formalnej i merytorycznej wszystkich zgłoszonych biznesplanów.

Pierwszy etap konkursu zakończy się w poniedziałek 27 stycznia 2020 r. ogłoszeniem finalistów konkursu na stronie internetowej Podkarpackiego Centrum Innowacji, wyłonionych przez Kapitułę Konkursową, którzy wezmą udział w drugim etapie jakim będzie finał konkursu.

W piątek 31 stycznia 2020 r. o godzinie 12:00 finaliści zaprezentują swój pomysł na biznes przed Kapitułą Konkursu, złożoną z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i organizacji gospodarczych z Podkarpacia, w tym klastrów działających w obszarach Inteligentnych Specjalizacji regionu.

Dzięki konkursowi i nagrodzonym biznesplanom, Podkarpackie Centrum Innowacji zaprosi do kreatywnej przestrzeni Protolabu osoby i zespoły, które przez następnych kilka miesięcy będą tworzyć prototypy produktów lub usług, tzw. MVP (Minimum Viable Product), aby sprawdzić założenia biznesplanu i możliwości ich komercjalizacji. Program Inkubacyjny Protolabu Podkarpackiego Centrum Innowacji otwiera w ten sposób ścieżkę do realizacji marzeń i wdrożenia pomysłów uczniów i studentów,traktując Finał Konkursu jako początek wspólnej, przedsiębiorczej drogi w stronę rynkowego sukcesu.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadginazjalnych i studentów z całego województwa podkarpackiego. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Władysława Ortyla.

Więcej informacji na https://konkurs.pcinn.org/