Podstrona: Młodzież z programu Erasmus + z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Młodzież z programu Erasmus + z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

2017-11-15
Młodzież z programu Erasmus + z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

Młodzież z Polski, Niemiec, Węgier i Łotwy gościła na naszej uczelni w ramach programu „Akcja 2. Partnerstwa Strategiczne” Erasmus+. Program opierający się na współpracy i wymianie zagranicznej uczniów realizuje Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Jeżowem.

- W ramach programu uczestnicy poznają specyfikę systemu oświaty danego kraju, ofertę edukacyjną uczelni wyższych w regionie, odwiedzają lokalne firmy, uczestniczą w targach pracy a przede wszystkim poznają kulturę danego regionu i nawiązują nowe kontakty – mówi Elżbieta Łagocka-Mękal, nauczyciel języka niemieckiego ZS w Jeżowem, koordynator projektu.

Młodzież zaznajomiła się z bazą dydaktyczną i infrastrukturą Politechniki Rzeszowskiej. Dział Współpracy Międzynarodowej PRz zapoznał grupę z kierunkami kształcenia i oprowadził po kampusie, m.in. Centrum Fizjoterapii i Sportu. Dzięki uprzejmości Katedry Awioniki i Sterowania uczniowie pilotowali samolot na symulatorze lotu i zapoznali się z metodami badań kryminalistycznych, zaprezentowanych przez pracownika Katedry Nauk Humanistycznych.