Podstrona: Nabór wniosków o stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nabór wniosków o stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego

2019-10-04
Nabór wniosków o stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego

O stypendia mogą ubiegać się studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, którzy podejmują naukę po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Ponadto kandydaci  do stypendium muszą spełniać dwa warunki: uzyskać co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka oraz podjąć studia w publicznej lub niepublicznej uczelni na terenie województwa podkarpackiego.

Maksymalnie zostanie przyznanych 100 stypendiów. Warto dodać, że ubiegłym roku stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymało 11 studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Wnioski na rok akademicki 2019/2020 można składać w terminie 7-18 października. Stypendium wynosi min. 2 000 zł brutto dla jednego studenta  i jest wypłacane jednorazowo.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.edukacja.wrotapodkarpackie.pl w zakładce "Stypendia dla studentów" oraz w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie - Departament Edukacji, Nauki i Sportu, ul. Lubelska 4, pokój nr 117, telefon: (17) 743 31 69, adres e-mail: dek@podkarpackie.pl lub m.franczyk@podkarpackie.pl.