Podstrona: Nabory do prestiżowych stypendiów Programu Fulbrighta / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nabory do prestiżowych stypendiów Programu Fulbrighta

2017-04-06 , red.  Artur Polakiewicz
Nabory do prestiżowych stypendiów Programu Fulbrighta

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta rozpoczęła przyjmowanie wniosków o stypendia na studia i prowadzenie badań w amerykańskich ośrodkach badawczych i uczelniach na rok akademicki 2018/2019.

Fulbright Polska oferuje wyróżniającym się studentom i absolwentom polskich uczelni pomoc finansową w rozpoczęciu studiów w USA. Z kolei doktoranci mogą otrzymać środki na prowadzenie badań, a pracownicy naukowi – na prowadzenie badań i wykładów na wybranej amerykańskiej uczelni. Komisja prowadzi także centrum doradztwa edukacyjnego EducationUSA, gdzie można uzyskać wiarygodne informacje na temat systemu szkolnictwa wyższego w USA.

Program Fulbrighta to jeden z największych międzynarodowych programów wymiany naukowej na świecie. Działa w 160 krajach i przyznaje ponad 8000 stypendiów rocznie. Absolwenci korzystający z niego to dziś czołowi przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki. W Polsce z wymiany naukowej skorzystały blisko 4000 osób (co roku Fulbright Polska przyznaje ok. 80 stypendiów).

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fulbright Polska. Termin składania wniosków upływa 19 maja br.

Anita Baca