Podstrona: Odznaczenia państwowe dla pracowników naszej uczelni / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Odznaczenia państwowe dla pracowników naszej uczelni

2021-07-01 , red.  Anna Worosz, fot. B. Motyka i A. Surowiec
kategoria: Wydarzenia
Odznaczeni pracownicy Politechniki Rzeszowskiej z władzami uczelni i wojewodą podkarpackim.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał pracownikom Politechniki Rzeszowskiej odznaczenia państwowe za zasługi oraz wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Krzyże Zasługi otrzymało 12 pracowników, a Medale za Długoletnią Służbę 76 pracowników. Uroczystość poprowadził JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Rektor prof. Piotr Koszelnik, otwierając uroczystość, podkreślił rangę tego wydarzenia: „To dla nas wielki zaszczyt, że władze państwowe przyznały naszym pracownikom odznaczenia za wieloletni wkład w rozwój naszego województwa podkarpackiego, a szczególnie środowiska akademickiego, w tym Politechniki Rzeszowskiej, najstarszej uczelni w naszym regionie, która obchodzi w tym roku 70-lecie swojego istnienia”.

Krzyże Zasługi

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: dr Urszula Bednarz, dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz, dr hab. inż. Bartosz Miller, prof. PRz, dr hab. inż. Beata Mossety-Leszczak, prof. PRz.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz, mgr Katarzyna Kania, dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz, dr hab. inż. Damian Mazur, prof. PRz, dr inż. Izabela Poplewska, dr Łukasz Uram, prof. PRz, dr Monika Zub.

Krzyże zasługi pracownikom wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwony Włoch, prof. PRz.

Medale za Długoletnią Służbę

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali: mgr Anna Bieda, Edward Ciupak, Marek Ficek, dr inż. Mariusz Franczyk, mgr inż. Marek Furman, Robert Gargas, dr hab. inż. Marek Gotfryd, prof. PRz, mgr inż. Mariusz Grzesiuk, Bogdan Jurek, Bogusław Kamler, mgr inż. Grzegorz Kędzior, prof. dr hab. inż. Jacek Kluska, dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz, Mieczysław Koza, dr inż. Julian Kozioł, inż. Marek Kozioł, mgr Małgorzata Kozłowska, prof. dr hab. inż. Piotr Król, dr inż. Janusz Kulpiński, dr Bolesław Kurzępa, dr hab. inż. Ryszard Leniowski, prof. PRz, dr inż. Ewa Lipińska, Jan Łojek, dr inż. Marek Magniszewski, dr inż. Adam Mazurkiewicz, dr hab. Stanisław Pawłowski, prof. PRz, Bogusław Pleśniak, dr hab. inż. Marek Potoczek, prof. PRz, mgr inż. Andrzej Rzeszutko, dr inż. Aleksander Starakiewicz, prof. PRz, dr inż. Krzysztof Świder, dr hab. inż. Zbigniew Świder, prof. PRz, dr inż. Roman Tabisz, dr inż. Bogusław Wisz, Andrzej Wołoch, dr hab. Artur Woźny, prof. PRz.

Medale złote pracownikom Politechniki Rzeszowskiej wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektora ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr. hab. inż. Jarosława Sępa.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali: mgr inż. Wiesław Bielak, dr inż. Tomasz Binkowski, mgr Ewa Chochrek, mgr Joanna Chwostek, mgr inż. Lucyna Gmiterek, dr inż. Marzena Jankowska-Mihułowicz, dr Dorota Kamuda, dr inż. Adriana Kaszuba-Perz, dr hab. Krystyna Kmiotek, prof. PRz, dr hab. inż. Krzysztof Kud, prof. PRz, mgr inż. Urszula Lechowicz, dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz, dr inż. Przemysław Mazurek, dr Anna Ostrowska-Dankiewicz, prof. PRz, dr hab. Krzysztof Prendecki, prof. PRz, mgr inż. Anna Sobczyńska, dr inż. Dariusz Sobczyński, dr Andrzej Sołtys, mgr Agnieszka Trawińska, dr inż. Dariusz Wyrwa.

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymali: mgr inż. Sabina Chorzępa, dr inż. Bernardeta Dębska, prof. PRz, mgr Katarzyna Dudek, mgr Marta Jagiełowicz, dr Zdzisław Jedynak, mgr inż. Aneta Jurasz, dr Oktawia Jurgilewicz, mgr Agnieszka Łabaj, dr hab. inż. Piotr Nazarko, prof. PRz, dr Jadwiga Nycz-Wróbel, mgr Dominik Orzech, mgr Barbara Pomykała, dr Sabina Rokita, dr Alicja Sobkowiak, dr Justyna Stecko, dr Jolanta Stec-Rusiecka, mgr Monika Szeląg, dr Magdalena Szydełko, mgr Paulina Trojanowska, dr inż. Bożydar Ziółkowski.

Medale srebrne i brązowe pracownikom Politechniki Rzeszowskiej wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektora ds. studenckich prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza.

„Politechnika Rzeszowska jest dumą naszego regionu, uczelnią, która swoją renomą wykracza poza region i poza granice naszego kraju. Państwo swoją pracą budujecie markę Politechniki Rzeszowskiej i naszego województwa. Z wielkim uznaniem podchodzę do Państwa działalności, zaangażowania w wychowywanie i edukowanie młodego pokolenia Polaków. Dziedziny, w których się Państwo specjalizujecie mają ogromne znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Państwa praca, a także praca tych, na których macie wpływ przez edukację sprawia, że jest szansa, jest pewność, że nasza ojczyzna będzie się rozwijać” – mówiła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, gratulując odznaczonym.