Podstrona: Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

2022-03-10 , red.  Krzysztof Gorczyca
kategoria: Sport
Zwycięskie drużyny z rektorem prof. Piotrem Koszelnikiem i prorektorem ds. studenckich prof. Grzegorzem Ostaszem,

W obiektach Politechniki Rzeszowskiej od 4 do 6 marca br. odbyła się kolejna impreza sportowa w ramach Akademickich Mistrzostw Polski organizowana przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej wraz Centrum Sportu Akademickiego PRz. Studentki i studenci tym razem rywalizowali w tenisie stołowym.

Uczestnicy

W Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym (półfinał C) wzięło udział 13 zespołów kobiecych oraz 15 zespołów męskich. Pierwszego dnia zespoły rywalizowały w odpowiednich grupach, które zostały rozlosowane w siedzibie Zarządu Głównego AZS w Warszawie jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Zgodnie ze schematem rozgrywek do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Zespoły z miejsc trzecich grały o lokaty 9-12, natomiast drużyny, które zajęły czwarte miejsca w grupach, kończyły turniej.

Politechnikę Rzeszowską w turnieju reprezentowały drużyny w obu kategoriach. Zespół męski, w składzie: Piotr Chłodnicki, Aleksander Lilien, Michał Majcher, Szymon Seroka, wygrał wszystkie pojedynki 3:0, zajmując pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinałów. Drużyna kobiet, w składzie: Klaudia Cierpisz, Katarzyna Galus, Karolina Piasecka, Anna Sroka, walczyła bardzo dzielnie. Niestety trzy porażki (dwie 2:3, jedna 1:3) dały jej ostatnie miejsce w grupie i nasze reprezentantki musiały się pogodzić z przedwczesnym zakończeniem turnieju.

Przebieg rozgrywek

W ćwierćfinale nasi reprezentanci zmierzyli się z zespołem AWF Katowice, który postawił wysoko poprzeczkę. Nasi zawodnicy zwyciężyli z pojedynku 3:2. W kolejnym dniu rozgrywek odbyły się mecze półfinałowe i mecze o dalsze miejsca. W półfinale nasz zespół walczył z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic. Po bardzo emocjonującym pojedynku studenci z Katowic wygrali 3:2. Walkę o trzecie miejsce w turnieju reprezentacja naszej uczelni rozegrała z drużyną Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Nasi studenci pokonali rywali 3:1 i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w turnieju, awansując do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się 22-24 kwietnia 2022 r. w Gdańsku. Awans do finałów uzyskało pięć najlepszych drużyn męskich oraz cztery zespoły kobiecie.