Podstrona: Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-06-28 , red.  Artur Polakiewicz

28 czerwca br. zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską im. I. Łukasiewicza i 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Dokument podpisali rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz dowódca brygady w Rzeszowie płk dypl. Arkadiusz Mikołajczyk. Na spotkaniu obecni byli również prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz i dowódca 24. Batalionu Obrony Terytorialnej w Rzeszowie ppłk Witold Bubak.

Umowa ma na celu włączanie studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej oraz społeczności lokalnych do działalności w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej. Strony będą dążyć m.in. do: pozyskania społecznej akceptacji polityki obronnej państwa; upowszechniania działalności edukacyjnej na rzecz obrony państwa; kształtowania pozytywnego wizerunku Wojsk Obrony Terytorialnej; pozyskiwania kandydatów do służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej; upowszechniania tradycji oraz promocji osiągnięć Brygady i uczelni; kształtowania wśród studentów postaw patriotycznych i świadomości powinności obronnych wobec ojczyzny; prowadzenia działań promocyjno-informacyjnych dotyczących popularyzacji służby wojskowej oraz postaw służących zapewnieniu bezpieczeństwa w Polsce; organizowania wspólnych imprez szerzących wśród studentów i w społeczeństwie ideę wychowania patriotycznego; służby na rzecz społeczności lokalnej; propagowania wstępowania studentów i młodzieży do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przypominamy, że pisaliśmy w aktualnościach o wykładzie dotyczącym koncepcji formowania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.