Podstrona: Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku

2019-02-11
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli obejmie patronatem klasy o profilu mechanicznym w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku. To efekt umowy o współpracy podpisanej przez uczelnię i zespół szkół.

Porozumienie podpisali dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz mgr Halina Samko, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.

W ramach współpracy Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem klasy o profilu mechanicznym.  Młodzież z ZST w Leżajsku będzie brała udział w konferencjach i sympozjach naukowych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską  i współpracowała z działającymi na uczelni kołami naukowymi.

Podpisanie porozumienia w Leżajsku było również okazją do spotkania się z młodzieżą klas maturalnych. Wykład dla uczniów na temat podstaw informatyki kwantowej wygłosił dr Andrzej Chmielowiec, prodziekan ds. kształcenia WMT w Stalowej Woli. Maturzyści uzyskali też  informacje o ofercie edukacyjnej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej na nowy rok akademicki 2019/2020.