Podstrona: Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej

2020-05-15
kategoria: Nauka
Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 7 maja 2020 r. po zapoznaniu się z opinią II zespołu nauk społecznych prowadzącego działalność w zakresie dyscyplin: ekonomia i finanse, geografia społeczno­ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o zarządzaniu i jakości, raportem zespołu oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni, w sprawie oceny programowej:

-  na kierunku finanse i rachunkowość  na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim i drugiego stopnia o profilu praktycznym,

- na kierunku zarządzanie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim,

które są realizowane na Wydziale Zarządzania PRz wydało ocenę pozytywną ocenianych kierunków.

Prezydium PKA stwierdziło, że proces kształcenia realizowany na obu kierunkach umożliwia studentom osiągnięcie założonych efektów uczenia się. Następna ocena programowa powinna nastąpić w roku akademickim 2025/2026.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.