Podstrona: PRz Racing Team na 3. stopniu podium Formula Student Alpe Adria w Chorwacji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

PRz Racing Team na 3. stopniu podium Formula Student Alpe Adria w Chorwacji

2022-09-09 , red.  Anna Worosz
Studenci  PRz Racing Teampo ogłoszeniu wyników,

Słoneczna Chorwacja okazała się szczęśliwa dla studentów z Koła Naukowego Formuła Student Rzeszów działającego na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. PRz Racing Team stanął na 3. stopniu podium w konkurencji Business Plan Presentation i uzyskał nagrodę specjalną za najlepiej przygotowany Real Case Scenario.

Przebieg zawodów

Pierwszego dnia zawodów nasi studenci zaliczyli wszystkie etapy inspekcji technicznej: Mechanical Inspection, Tilt Test, Noise Test oraz Brake Test. Następnie przeszli pomyślnie przez konkurencje statyczne Business Plan Presentation, Cost & Manufacturing oraz Engineering Design Presentation, a dwóch kierowców przejechało konkurencje Skid-Pad i Acceleration. Tym samym zespół dostał się do finału Business Plan Presentation.

W kolejnym dniu zawodów przejechali wyścig zręcznościowy Autocross i zaprezentowali się w finale Business Plan Presentation. W rezultacie PRz Racing Team stanął na 3. stopniu podium w konkurencji Business Plan Presentation.

Wyniki

Podczas zawodów Formula Student Alpe Adria PRz Racing Team zajął: 3. miejsce w Business Plan Presentation, 4. miejsce w Cost&Manufacturing Event, 5. miejsce w Endurance, 6. miejsce w Acceleration, 8. miejsce w Autocross, 8. miejsce Engineering Design Event. Uzyskane wyniki uplasowały naszych studentów na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych!