Podstrona: Rada Programowa Wydziału Mechaniczno-Technologicznego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rada Programowa Wydziału Mechaniczno-Technologicznego

2017-02-09 , red.  Artur Polakiewicz
Rada Programowa Wydziału Mechaniczno-Technologicznego

Od 16 grudnia 2016 r. formalnie istnieje Wydział Mechaniczno-Technologiczny, siódmy na PRz. W jego Radzie Programowej jako honorowy członek zasiądzie rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Dziekanem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego został dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz.

8 lutego br.  powołano Radę Programową. Władze PRz i wydziału wyraziły nadzieję na współpracę ze stalowowolskim biznesem i wsparcie z jego strony. Nadrzędnym zadaniem Rady Programowej jest połączenie działalności wydziału i lokalnych władz miasta i powiatu, by proces dydaktyczny współgrał z potrzebami regionalnych przedsiębiorców.

Rektor PRz Tadeusz Markowski oraz dziekan WMT Aleksander Mazurkow wręczyli akty powołania członkom Rady Programowej. W jej skład weszli: Mariusz Sołtys (powiat stalowowolski), Bartłomiej Zając (Huta Stalowa Wola), Mirosław Surowaniec (HSW), Jacek Krzykwa (LiuGong Dressta Machinery), Zygmunt Cholewiński (Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna), Robert Fila (TSSE), Stanisław Cisek (Tauron Wytwarzanie), Jacek Krupa (Uniwheels), Tomasz Grochowski (Rejonowe Przedstawicielstwo Wojskowe), Piotr Żyjewski (Centrum Edukacji Zawodowej), Tadeusz Proszowski (Mista) oraz Antoni Kłosowski (Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców). Akty powołania na członków honorowych Rady Programowej wręczono: senator RP Janinie Sagatowskiej, rektorowi Politechniki Rzeszowskiej Tadeuszowi Markowskiemu, prezydentowi Stalowej Woli Lucjuszowi Nadbereżnemu oraz staroście stalowowolskiemu Januszowi Zarzecznemu.