Podstrona: Spotkanie informacyjne i Erasmus Day na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie informacyjne i Erasmus Day na Politechnice Rzeszowskiej

2018-03-20
Spotkanie informacyjne i Erasmus Day na Politechnice Rzeszowskiej

Podczas spotkania informacyjnego Dział Współpracy Międzynarodowej zapoznał studentów ze szczegółami dotyczącymi możliwości studiowania i odbywania praktyk za granicą.  Pomocne były również spotkania z osobami, które już zdobyły doświadczenia podczas tego rodzaju wyjazdów.

Do wyjazdu w ramach programu Erasmus+ zachęcała m.in. Patrycja Malinowska, absolwentka Wydziału Zarządzania, która trzykrotnie brała udział w wymianie. - Trzeba się tylko zebrać odwagę i złożyć podanie. To pierwszy krok do wspaniałej przygody - argumentowała.

Jakub Rycko z s.k Erasmus Student Network, będzie aplikował o wyjazd na rok 2018/19. Podczas spotkania przedstawił działalność organizacji, której przewodniczy i apelował, aby nie przegapić szansy, którą daje program.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy wahających się i rozwialiśmy wszelkie wątpliwości dotyczące wyjazdu na studia, bądź praktykę w programie Erasmus. Na podania studentów czekamy do 30 marca  – zaprasza Monika Stanisz, pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.

Imprezą towarzyszącą był Erasmus Day. Erasmusi studiujący na Politechnice Rzeszowskiej z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Włoch, Kazachstanu, Uzbekistanu i Ukrainy przygotowali wspaniałe stoiska oraz pyszne przekąski. Konkurs na najlepsze stoisko wygrała drużyna portugalska, która przygotowała wyśmienite caldo verde i bolinho de bacalhau, a na deser dolce da casa. Zwycięzcom gratulujemy.