Podstrona: Studentki Politechniki Rzeszowskiej nagrodzone na X Podkarpackiej Gali Wolontariatu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-02-12

Joanna Paterak i Magdalena Jurasz studentki Politechniki Rzeszowskiej otrzymały tytuł Wolontariusza Podkarpacia 2017. Nagrody z ramienia naszej uczelni wręczyła dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Zarządzania.

Joanna Paterak studentka zarządzania i inżynierii produkcji na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa: - Na co dzień jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej Padew Narodowa. W ramach wolontariatu prowadziłam zajęcia dla dzieci na temat pożarnictwa. Zaskoczenie dla mnie było ogromne, ponieważ wśród tylu wolontariuszy zostałam wyróżniona również ja – przyznaje.

Magdalena Jurasz, absolwentka Wydziału Chemicznego w wolontariacie działa od 4 lat. Przygotowuje dla dzieci pokazy chemiczne oraz warsztaty związane z chemią.

Podczas gali stypendia w wysokości 5 tys. złotych otrzymali studenci I roku Politechniki Rzeszowskiej. Marcina Samka, Magdalenę Kuś i Annę Karnas nagrodzono w ramach konkursu „Dyplom z marzeń”,  realizowanego przez Fundację Generator Inspiracji przy współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Podkarpacka Gala Wolontariatu jest organizowana przez Fundację Generator Inspiracji we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Rzeszowie.