Podstrona: „THE BEST OF POLISH SONGS – piosenka jest dobra na wszystko” – zaproszenie na koncert / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2023-04-26 , red.  Lidia Chalińska
kategoria: Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy całą społeczność akademicką Politechniki Rzeszowskiej i wszystkich miłośników muzyki na koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, który odbędzie się w czwartek 27 kwietnia o godzinie 18:00 w auli V1 Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego PRz, al. Powstańców Warszawy 12.

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej ma na swoim koncie również wiele ciekawych projektów, m.in. musical „Halka- wersja współczesna”, „Opowieść noworoczna” na motywach powieści K. Dickensa, Festiwal Piosenki Ekologicznej. Rok temu, 9 kwietnia 2023 r. odbyła się premiera musicalu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej „Ignacy Łukasiewicz – nasz Rodak i Patron”.

O koncercie

Kolejnym autorskim projektem Chóru jest koncert „THE BEST OF POLISH SONGS – Piosenka jest dobra na wszystko”, w którym Chór oraz soliści zaprezentują się w najpiękniejszych piosenkach ostatnich 100 lat. Dzięki nawiązaniu współpracy ze Szkołą Tańca Sportowego Aksel Rzeszów prezentacjom wokalnym będzie towarzyszyć mistrzowska oprawa taneczna. Kierownikiem artystycznym tego wydarzenia jest Lidia Chalińska, scenariusz i reżyseria – Paweł Szczygłowski, choreografia – Anna Niedzielska.

Celem koncertu jest promocja najpiękniejszych polskich utworów, studentów o artystycznej duszy, młodzieżowego środowiska artystycznego naszego miasta, Politechniki Rzeszowskiej oraz miasta Rzeszów i województwa podkarpackiego.

Patronaty

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Patronat medialny: TVP 3 Rzeszów, „Kurier Rzeszowski” oraz Akademickie Radio „Centrum”.

Transmisja

Link do transmisji będzie dostępny na FB Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.