Podstrona: Uroczyste zakończenie programu Legia Akademicka na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Uroczyste zakończenie programu Legia Akademicka na Politechnice Rzeszowskiej

2019-06-19
Uroczyste zakończenie programu Legia Akademicka na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska zajęła 2. miejsce w kraju jeśli chodzi o frekwencje studentów biorących udział w programie Legia Akademicka w roku akademickim 2018/2019.

Zajęcia odbywały się w ośmiu grupach szkoleniowych, po 30 godzin w każdej grupie. Zajęcia zakończyły się 15 maja. Cześć teoretyczna ukończyło 178 studentów którzy w dniu dzisiejszym otrzymali zaświadczenia o ukończeniu tej części szkolenia. Podczas uroczystości zostały również wręczone karty powołania na ćwiczenia wojskowe, których pierwszy turnus rozpoczyna się już 30 czerwca. - Ten wynik nas bardzo cieszy. Chciałbym bardzo podziękować panu pułkownikowi Janowi Wojtynie, który rozpoczynał tę legię. Zachęcam wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tym programie, ponieważ jest to coś bardzo ciekawego. Cały czas jesteśmy na etapie jego rozwijania - podkreślił rektor Tadeusz Markowski.

Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele Wojewody Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

- Politechnika Rzeszowska znalazła się w czołówce elitarnych uczelni spośród tych 64, które w tym roku przystąpiły do programu. Zaledwie 9 uczelni przekroczyło magiczną cyfrę 100 studentów. Chciałem serdecznie pogratulować - dodał pułkownik Dariusz Rewak, zastępca Dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego.