Podstrona: Wydziałowe inauguracje dla studentów pierwszego roku / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wydziałowe inauguracje dla studentów pierwszego roku

2020-10-05 , red.  Anna Worosz
Wydziałowe inauguracje dla studentów pierwszego roku

W pierwszych dniach października br. osoby, które zostały przyjęte na pierwszy rok studiów na Politechnice Rzeszowskiej, złożyły uroczyste ślubowanie na poszczególnych wydziałach i zostały przyjęte w poczet społeczności akademickiej naszej uczelni. Te ważne wydarzenia i pierwsze spotkania z władzami wydziałów z pewnością pozostaną w pamięci nowych studentów, tym bardziej że przebiegały w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Spotkania odbywały się na poszczególnych wydziałach, osobno dla każdego kierunku studiów. W uroczystościach brały udział władze wydziałów, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, przedstawiciele samorządu studenckiego. W ich trakcie nowi studenci odebrali legitymacje studenckie i dowiedzieli się, jak wygląda organizacja studiów oraz gdzie można załatwić istotne sprawy studenckie.

Dla młodych ludzi to bardzo ważny moment, gdyż stanowi oficjalne przyjęcie w poczet studentów Politechniki Rzeszowskiej. Dziekani poszczególnych wydziałów życzyli nowym studentom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, radości ze studiowania i wykorzystania możliwości, jakie oferuje uczelnia, a także udziału w życiu kulturowym i sportowym.