Podstrona: Wyjedź na semestr zimowy do Chin! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wyjedź na semestr zimowy do Chin!

2019-03-07
Wyjedź na semestr zimowy do Chin!

Trwa rekrutacja na wyjazd w semestrze zimowym 2019/2020 na studia w Chinach. Studenci PRz mają możliwość odbycia jednego semestru studiów w Chinach na renomowanej uczelni Huazhong University of Science and Technology w miejscowości Wuhan. Do tej pory z możliwości wyjazdu skorzystało 125 osób.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Wuhan powinny być co najmniej na II roku studiów I stopnia. Wymagana jest również zgoda dziekana, wysoka średnia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Huazhong University of Science and Technology jest w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w Chinach. Studiuje tam ponad 56 tysięcy osób.

Termin składania podań upływa 5 kwietnia br. Więcej szczegółów zostanie podanych na spotkaniu informacyjnym,  14 marca 2019 r. o godz. 11:30 w sali P-24, (VI piętro) przy ul. Poznańskiej 2.

-W spotkaniu wezmą udział  studenci PRz, którzy mają za sobą semestr studiów w HUST. Podzielą się ze swoimi koleżankami i kolegami cennymi informacjami i doświadczeniami z pobytu w Chinach – mówi mgr Edyta Ptaszek, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

Decydując się na studia w Chinach studenci są zwolnieni z opłat za studia, mają również zapewniony akademik. Sami muszą pokryć koszty związane z przejazdem i utrzymaniem oraz ubezpieczenie.

Informacje dotyczące warunków i zasad odbywania studiów można uzyskać w Dziale Współpracy Międzynarodowej, pokój 215 lub 213, budynek "V" lub telefonicznie pod numerem +48 17 7432505.