Podstrona: Wyłoniono zwycięzców w konkursie „The joy of Erasmus” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wyłoniono zwycięzców w konkursie „The joy of Erasmus”

2020-10-22 , red.  Monika Stanisz, Marta Jagiełowicz
Wyłoniono zwycięzców w konkursie „The joy of Erasmus”

Konkurs fotograficzny „The joy of Erasmus” był skierowany do beneficjentów programu Erasmus+, studentów i absolwentów. Tematem nadsyłanych prac był pobyt na studiach lub praktyce za granicą w ramach programu Erasmus+ pokazujący radość z poznawania świata, odmiennych kultur i zwyczajów. Organizatorem konkursu był Dział Współpracy Międzynarodowej, patronat objął JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

W konkursie wzięło udział 42 uczestników, którzy nadesłali łącznie 155 zdjęć charakteryzujących program Erasmus i jego idee. Jury stanęło przed trudnym wyborem, oceniając pełne słońca, barw i emocji prace ukazujące momenty pobytu podczas wymiany międzynarodowej. Jury serdecznie gratuluje zwycięzcom i żałuje, że nie mogło nagrodzić wszystkich wspaniałych zdjęć, które zostały nadesłane.

Jury konkursu „The joy of Erasmus”, w którego skład weszło trzech pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej, fotograf uczelni i studentka, wyłoniło zwycięzców. Nagrodzono sześć osób, dwie otrzymały wyróżnienie. Pierwsze miejsce wśród polskich uczestników zajął Michał Miazga, drugie miejsce – Eryk Giefert, a trzecie – Marta Rejman. Wyróżnienie otrzymał Rafał Smolak. Pierwsze miejsce wśród uczestników z zagranicy zajął Sergio Cabrera Bona, drugie miejsce – Andrés Torres, a trzecie – Pascual Hernandez Di Rienzo. Wyróżnienie otrzymały Natia Goguadze i Alessia Pellegrini.

W budynku V przy al. Powstańców Warszawy 12 zorganizowano wystawę prac nadesłanych do konkursu, która została przygotowana w ramach obchodów #ERASMUSDAYS 2020. Prace można obejrzeć do 23 października 2020 r. lub wirtualnie na stronie: https://dwm.prz.edu.pl/galeria-the-joy-of-erasmus.

Polska znalazła się wśród czterech najbardziej aktywnych i zaangażowanych krajów w ramach wydarzenia o światowym zasięgu #ERASMUSDAYS 2020. Organizując konkurs i wystawę zdjęć pod hasłem „The joy of Erasmus”, Politechnika Rzeszowska zaznaczyła swój udział w tym wydarzeniu.