Podstrona: Zebranie członków klastra TECHNOMED / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zebranie członków klastra TECHNOMED

2017-06-14 , red.  Artur Polakiewicz
Zebranie członków klastra TECHNOMED

13 czerwca br. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się walne zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Klastra „Technologia w Medycynie” TECHNOMED.

W trakcie zebrania zaprezentowane i przedyskutowane zostały kierunki rozwoju klastra. Na posiedzeniu przyjęto sprawozdania finansowe i merytoryczne za cały okres działalności oraz strategię rozwoju na najbliższe lata.

Zebranie rozpoczęło się od wystąpienia prezesa zarządu prof. dr. hab. n. med. Sławomira Sneli, który zaprezentował harmonogram spotkania. Następnie głos zabrał wiceprezes zarządu prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, który przedstawił sprawozdanie z działalności klastra za miniony rok. Strategię rozwoju jednostki przedstawił członek zarządu prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. W trakcie obrad uczestnicy omówili także sprawy związane z organizacją konferencji, która ma odbyć się w październiku.

Celem klastra jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dzięki integracji nauki i biznesu. Rozwiązania te mają stanowić o wysokiej jakości, sile i przewadze konkurencyjnej sektora medycznego województwa podkarpackiego.

Więcej na temat klastra pisaliśmy w artykule:

„Technologia w Medycynie” - podkarpackie uczelnie połączyły siły w dziedzinie medycyny.