Podstrona: Zmarł Prezydent Tadeusz Ferenc / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zmarł Prezydent Tadeusz Ferenc

2022-08-29 , red.  Anna Worosz
Tadeusz Ferenc,

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Tadeusza Ferenca (1940–2022),
Prezydenta Rzeszowa w latach 2002–2021, Doktora Honoris Causa Politechniki Rzeszowskiej, Posła na Sejm RP IV kadencji, Honorowego Obywatela Rzeszowa.

Odszedł od nas wybitny Samorządowiec, wspaniały gospodarz Rzeszowa, oddany sprawom miasta i Rzeszowian. W trakcie sprawowania urzędu prezydenta miasta powiększył ponaddwukrotnie Rzeszów, czyniąc z niego nowoczesną, przyjazną mieszkańcom metropolię. Niezwykle zasłużony dla rozwoju rzeszowskiego ośrodka akademickiego, współtwórca warunków do budowania i rozkwitu miasta akademickiego, inicjator akcji promujących miasto Rzeszów jako ośrodka naukowego wyspecjalizowanego w unikatowych kierunkach kształcenia. Przyjaciel Politechniki Rzeszowskiej, na którego pomoc i życzliwość zawsze mogła liczyć Społeczność Akademicka naszej uczelni, Wizjoner, Społecznik, serdeczny i życzliwy Człowiek.

Rodzinie Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia

składają

Rektor, Senat, Rada Uczelni i Społeczność Akademicka Politechniki Rzeszowskiej.